Bożonarodzeniowe statystyki łódzkich ratowników medycznych
W ciągu minionych już Świąt Bożego Narodzenia ambulanse Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego wyjechały prawie tysiąc razy. W tym roku bóle brzucha i niestrawność nie były głównym powodem interwencji.
2019-12-27, 11:45

Jak wynika z analizy Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego, w tym roku od godziny 00:00 24 grudnia do godziny 00:00 26 grudnia ambulanse Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi wyjechały 969 razy.

Wbrew pozorom niestrawność w tym roku nie była najczęstszym powodem wezwań zespołów ratownictwa medycznego. Łódzcy ratownicy medyczni w trakcie tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia najczęściej, bo aż 200 razy interweniowali w przypadkach zaostrzeń chorób układu krążenia. Wśród nich warto wymienić chociażby nadciśnienie tętnicze, zaostrzenia niewydolności serca, zaburzenia rytmu serca.

Dwa dni świąt obfitowały również w urazy. Aż 152 razy ambulanse Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi wyruszały nieść pomoc osobom z obrażeniami ciała. Przeważnie były to otarcia, złamania i powierzchowne obrażenia nie stanowiące zagrożenia dla życia poszkodowanych. Na szczęście w omawianym okresie zanotowano jedynie 20 kolizji i wypadków - w większości niegroźnych.

Choroby układu pokarmowego, w tym wspomniana wcześniej niestrawność, w tegorocznych statystykach uplasowały się na trzecim miejscu (134 przypadki). Najczęściej były to bóle brzucha oraz nudności, które nie zawsze uzasadniały wezwanie zespołu ratownictwa medycznego.

KONTAKT / AUTOR
Adam Stępka
Rzecznik Prasowy
Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi
+48 782 987 790
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.