Tragiczny pożar w Tomaszowie Mazowieckim
W pożarze budynku mieszkalnego w Tomaszowie Mazowieckim dwie osoby doznały zatrzymania krążenia. Mimo podjętej akcji ratunkowej jedna osoba zmarła na miejscu zdarzenia.
2020-01-10, 00:23

9 stycznia o godzinie 22:30 dyspozytor medyczny Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Łodzi przyjął zgłoszenie do dwóch osób w stanie nagłego zatrzymania krążenia ewakuowanych z pożaru przy ul. Wschodniej w Tomaszowie Mazowieckim.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano dwa zespoły ratownictwa medycznego. O godzinie 22:33 na miejsce dotarł zespół podstawowy podejmując resuscytację krążeniowo-oddechową u 66-letniego mężczyzny oraz 65-letniej kobiety, którzy ewakuowani zostali przez jednostki ochrony przeciwpożarowej z pożaru budynku mieszkalnego. Dwie minuty później do akcji włączył się zadysponowany zespół specjalistyczny.

Niestety, pomimo prowadzonej reanimacji 66-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Jego zgon stwierdził obecny na miejscu lekarz. 65-letnia kobieta w stanie ciężkim trafiła do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Tomaszowie Mazowieckim.

KONTAKT / AUTOR
Adam Stępka
Rzecznik Prasowy
Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi
+48 782 987 790
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.