Zadziałały czujniki tlenku węgla!
Dzięki czujnikom tlenku węgla oraz prawidłowemu zachowaniu członków zespołu ratownictwa medycznego udało się uniknąć tragedii.
2020-01-20, 12:56

W listopadzie ubiegłego roku Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi zakupiła specjalistyczne czujniki tlenku węgla. Słuszności ich zakupu dowodzi dzisiejsze zdarzenie, do którego doszło przy ulicy Kruczej w Łodzi.

O godzinie 11:26 do Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Łodzi wpłynęło zgłoszenie od syna 65-letniej kobiety, który w trosce o stan zdrowia swojej matki wezwał zespół ratownictwa medycznego. Podczas rozmowy z dyspozytorem medycznym mężczyzna informował o występującej u kobiety duszności oraz problemach z drożnością przewodów kominowych w sąsiedztwie. Na miejsce natychmiast zadysponowano podstawowy zespół ratownictwa medycznego. Po przybyciu pod wskazany adres zastano 65-latkę przed budynkiem. Kobieta informowała o bólach i zawrotach głowy, którym towarzyszyła duszność. Obecni na miejscu ratownicy medyczni zaniepokojeni objawami udali się do mieszkania, gdzie po chwili zadziałał alarm czujnika tlenku węgla potwierdzając dotychczasowe przypuszczenia. Na miejsce wezwano straż pożarną oraz rozpoczęto ewakuację.

Przypomnijmy! Tlenek węgla to bezbarwny i bezwonny gaz. Objawami zatrucia są zwykle osłabienie, bóle głowy, nudności oraz wymioty. Po dłuższej ekspozycji dochodzi do spowolnienia, utraty przytomności oraz zatrzymania krążenia.

KONTAKT / AUTOR
Adam Stępka
Rzecznik Prasowy
Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi
+48 782 987 790
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.