Jak dwa puzzle!
Rozsypane puzzle tworzą chaos. Dopiero ich umiejętne dopasowanie daje czytelny obraz. Tym razem jest to obraz bezpieczeństwa mieszkańców Zgierza.
2020-02-02, 11:24

Jak dwa puzzle! Tak właśnie pasują do siebie dwa projekty w tegorocznej edycji Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt nr 26, w którym Harcerski Klub Ratowniczy "Adrenalina" z Hufca ZHP Zgierz stara się o wyposażenie punktu pierwszej pomocy oraz projekt nr 28, w którym staramy się o wyposażenie zgierskiego ambulansu w urządzenie do automatycznego uciskania klatki piersiowej, razem tworzą obraz bezpiecznego Zgierza.

Harcerski Klub Ratowniczy "Adrenalina" jest jednostką organizacyjna Hufca ZHP Zgierz, która poprzez nauczanie pierwszej pomocy oraz służbę podczas wszelkiego rodzaju wydarzeń wychowuje młodzież w poczuciu odpowiedzialności za los innych. Zgierscy harcerze udzielają pomocy uczestnikom wielu koncertów, festiwali, miejskich eventów a także podczas zlotów i obozów harcerskich. Ich działania są bardzo ważne! Nie ma na świecie systemu ratownictwa medycznego, który dotarłby do poszkodowanego w ciągu 5 minut od zdarzenia. Dlatego też przeżywalność poszkodowanych w dużej mierze zależy od udzielenia dobrej jakości pierwszej pomocy. To właśnie zadanie zgierskich harcerzy. Do jego wypełnienia potrzebują jednak w pełni wyposażonego punktu pierwszej pomocy. Głosując na projekt nr 26 w Zgierskim Budżecie Obywatelskim zwiększamy bezpieczeństwo mieszkańców Zgierza umożliwiając Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu "Adrenalina" udzielenie pierwszej pomocy przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego.

Dopełnieniem bezpieczeństwa Zgierzan jest projekt nr 28. Urządzenie do automatycznego uciskania klatki piersiowej pozwala zapewnić stałą jakość resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez dłuższy czas eliminując wyczerpanie fizyczne ratownika medycznego. Dzięki temu dwuosobowy zespół nie musi czekać na miejscu zdarzenia lecz może transportować pacjenta podczas reanimacji do ośrodków wysokospecjalistycznych. Jest to bardzo istotne albowiem niektóre przyczyny zatrzymania krążenia można leczyć wyłącznie w szpitalu (np. zawał mięśnia sercowego).

Głosowanie w Zgierskim Budżecie Obywatelskim trwa do 11 lutego. Głosować można na kartach do głosowania w siedzibie Urzędu Miasta Zgierza oraz siedzibie zgierskiej Straży Miejskiej. Dodatkowo w dniach 8-9 lutego głos na oba projekty można oddać drogą elektroniczną pod adresem https://budzet.zgierz.pl/

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi współpracuje z Harcerskim Klubem Ratowniczym "Adrenalina" w Zgierzu od dłuższego czasu. Wśród pracowników naszej firmy jest wielu ratowników medycznych, którzy pasją do ratowania ludzkiego życia zarazili się właśnie w Związku Harcerstwa Polskiego. Więcej informacji na temat działalności HKR "Adrenalina" udziela hm. Dariusz Wójcik (606-315-748).

KONTAKT / AUTOR
Adam Stępka
Rzecznik Prasowy
Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi
+48 782 987 790
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.