Drugi atak na ratownika tego dnia!
42-letni mężczyzna samodzielnie zgłosił się na komisariat policji z powodu odczuwanych myśli samobójczych. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego i udzieleniu pomocy, podczas transportu mężczyzna zaatakował ratownika medycznego.
2018-12-11, 00:35

Wszystko wskazuje na to, że końca czarnej serii ataków na pracowników pogotowia póki co nie widać. Dzisiejszej nocy o godzinie 22:09 dyspozytor medyczny przyjął zgłoszenie do 42-letniego mężczyzny z powodu myśli samobójczych. Mężczyzna z powodu odczuwanych dolegliwości samodzielnie zgłosił się do I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, którego pracownicy wezwali zespół ratownictwa medycznego. Po wstępnym udzieleniu pomocy 42-latkowi konieczny był transport do szpitala. Niestety w trakcie transportu mężczyzna zaatakował ratownika medycznego, który doznał urazu przedramienia. Agresywny pacjent uszkodził również defibrylator elektryczny, który na co dzień pomaga łódzkim ratownikom przywracać czynność serca. Ratownicy medyczni podkreślają, że sprawca zdarzenia początkowo był spokojny, współpracował, nie wymagał ubezwłasnowolnienia. Nic nie wskazywało na to, że mężczyzna kogokolwiek zaatakuje.

Na miejsce wezwano patrol policji. Agresywnego mężczyznę przewieziono do szpitala. Niestety musiał tam trafić również ratownik medyczny, który wymagał zaopatrzenia doznanych obrażeń przedramienia. Całe zdarzenie sprawiło, że ambulans przez kilka godzin był wyłączony z użytkowania

KONTAKT / AUTOR
Adam Stępka
Rzecznik Prasowy
Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi
+48 782 987 790
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.