38-latek doznał zatrzymania krążenia spiesząc koledze z pomocą
Podczas prac budowanych doszło do osunięcia ziemi oraz przysypania jednego z pracowników. Z pomocą ruszył mu 38-letni mężczyzna, który podczas ratowania kolegi doznał nagłego zatrzymania krążenia. Niestety ponad półtoragodzinna reanimacja nie zdołała przywrócić czynności życiowych. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon 38-latka.
2018-12-19, 15:03

19 grudnia 2018 roku o godzinie 12:46 dyspozytor medyczny Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Łodzi przyjął zgłoszenie do przysypanego ziemią pracownika przy ulicy 6-go Sierpnia w Łodzi. Na miejsce zadysponowano najbliższy wolny zespół ratownictwa medycznego.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że na terenie budowy doszło do osunięcia ziemi w wykopie. Na skutek tego niegroźnie przysypany został jeden z pracowników. Na pomoc ruszył mu 38-letni mężczyzna, który podczas ratowania kolegi stracił przytomność doznając nagłego zatrzymania krążenia. Obecni świadkowie zdarzenia natychmiast podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową, której prowadzenie przejął zadysponowany zespół ratownictwa medycznego. Niestety po ponad półtoragodzinnej akcji prowadzenia medycznych czynności ratunkowych nie udało się przywrócić czynności życiowych mężczyzny a obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon.

Przysypany mężczyzna w stanie ogólnym dobrym został przewieziony do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 2 im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

KONTAKT / AUTOR
Adam Stępka
Rzecznik Prasowy
Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi
+48 782 987 790
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.