OŚWIADCZENIE PRASOWE
W związku z licznymi doniesieniami prasowymi zawierającymi nieprawdziwe informacje dotyczące wypadku jaki miał miejsce w dniu 23 marca 2019 roku przy ul. Boya-Żeleńskiego w Łodzi publikujemy oświadczenie prasowe prezentujące szczegółowy przebieg zdarzenia.
2019-03-23, 21:40

W dniu 23 marca, o godzinie 11:02 dyspozytor medyczny Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Łodzi przyjął zgłoszenie o wypadku do jakiego doszło przy ulicy Boya-Żeleńskiego w Łodzi. Z informacji przekazanych przez osobę zgłaszającą wynikało, że w wyniku zdarzenia na skutek upadku z wysokości obrażeń doznało około 2,5-roczne dziecko. W związku z przekazanym informacjami o godzinie 11:03 na miejsce zdarzenia zadysponowano specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego E01-05, który dotarł pod wskazany adres o godzinie 11:12.

Po przybyciu na miejsce członkowie zespołu zastali funkcjonariuszy policji oraz świadków zdarzenia. Leżący na ziemi 2,5-letni chłopiec nie wykazywał czynności życiowych - znajdował się w stanie nagłego zatrzymania krążenia. Mimo to, w chwili dotarcia zespołu ratownictwa medycznego nikt z obecnych osób nie prowadził jakichkolwiek czynności resuscytacyjnych (in. reanimacji). Czynności te zostały podjęte przez przybyły na miejsce personel medyczny przy czym nie wykluczamy, iż świadkowie zdarzenia w oczekiwaniu na dotarcie zespołu podejmowali czynności ratujące życie.

Obecny na miejscu lekarz ocenił stan dziecka jako ciężki. Z uwagi na zatrzymanie krążenia spowodowane urazem wielonarządowym oraz niewielką odległość do szpitala dziecięcego podjęto decyzję o transporcie chłopca w trakcie czynności resuscytacyjnych. Prowadząc uciśnięcia klatki piersiowej oraz wentylację zastępczą 2,5-latka przetransportowano do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. M. Konopnickiej w Łodzi przy ul. Spornej, gdzie dziecko przekazano o godzinie 11:25.

KONTAKT / AUTOR
Adam Stępka
Rzecznik Prasowy
Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi
+48 782 987 790
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.